Invertorový zvárací prístroj GYS TIG 200 DC HF FV

Invertorový zvárací prístroj GYS TIG 200 DC HF FV
  • Invertorový zvárací prístroj GYS TIG 200 DC HF FV
  • Invertorový zvárací prístroj GYS TIG 200 DC HF FV

Invertorový zvárací prístroj riadený mikroprocesorom umožňuje zváranie obalenou elektródou (MMA), TIG AC alebo TIG DC. Viac informácií

 Na objednávku 
996,96
830,80 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
GYS France
Katalógové číslo:
6840000011540
EAN:
3154020011540

Invertorový zvárací prístroj GYSMI TIG 200 DC HF FV vysokej kvality jedného z najväčších výrobcov zváracej techniky v Európe francúzskej firmy GYS je riadený mikroprocesorom. Jedná sa o ideálnu zváraciu techniku ​​pre opravárenstvo, údržbu, zámočnícke dielne a pod. Zvárať oceľ, ušľachtilú oceľ a meď možno ľahko všetkými druhmi oceľových, nerezocelových, liatinových bázických alebo rutilových elektród. Tento moderný prístroj umožňuje zváranie obalenou elektródou (MMA), TIG AC (striedavý prúd) alebo TIG DC (jednosmerný prúd). Komfortné ovládanie podporuje digitálne obslužný panel.

Klasické zváranie obalenými basickými alebo rutilovým elektródami (MMA)
GYS TIG 208 HF AC / DC je vybavený funkciami ANTI sticking, ARC FORCE a nastaviteľnou funkciou HOT START. Rozsah zváracieho prúdu: 10 A - 200 A.

Zváranie metódou TIG (Tungsten Inert Gas)
TIG je metóda zváranie elektrickým oblúkom za pomoci netaviací elektródy a ochrannej atmosféry inertného (netečného) plynu. Pri tejto zváracej metóde horí elektrický oblúk medzi netaviacou sa volfrámovou elektródou a základným zváraným materiálom. Pretože sa elektróda nemá odtavovat, musí byť vyrobená z materiálu, ktorý odoláva veľmi vysokým teplotám. Wolframová elektróda je pomocou klieštiny upnutá v hlavici TIG horáku. Pomocou klieštiny ich do elektródy prenášaný tiež zvárací prúd. Horák je ďalej vybavený hubicou, ktorú von prúdi plyn vytvárajúci v mieste zvárania inertnú (odolnú) ochrannú atmosféru. Inertná atmosféra (obvykle argón) chráni tavnou kúpeľ pred prístupom vzduchu a uľahčuje zapaľovanie oblúka. Zváranie sa štandardne vykonáva roztavením a zliatím základných materiálov dohromady (bez použitia prídavného materiálu), alebo s pridaním prídavného materiálu - zváracích kovových tyčiniek (drôtov) podobného zloženia ako má základný materiál (podobne ako u zváranie plameňom). Pri ručnom zváraní TIG drží drôt zvárač v druhej ruke (v jednej ruke má horák) a pridáva ho do kúpeľa po kvapkách podľa potreby.

Zapaľovanie oblúka:
Existujú 2 možnosti - bezkontaktné vysokofrekvenčné HF-zapaľovanie a alebo zapaľovanie kontaktné s TIG-LIFT (zapaľovanie oblúka po dotyku bez HF). Integrovaný automatický systém "Adjust Ideal Position" umožňuje ľahko nájsť ideálne štartovacie pozície pomocou "vyhľadávacieho elektrického oblúka", ešte predtým než dosiahne zvárací prúd svoju nastavenú hodnotu.

3 prevádzkové režimy:
- 2- takt,
- 4-takt,
- 4-takt LOG. Krátkym stlačením spínača horáka si môže zvárač vybrať z 2 štartovacích prúdov: hlavný prúd - základný prúd.

3 DC režimy:
TIG
Použiteľné funkcie: doba prúdenia plynu pred a po zváraní / nárast prúdu / hlavný prúd (základný prúd v režime 4Tlog) / klesanie prúdu.
TIG Puls
normálny režim: zvárač nastavuje hlavný a základný prúd i pulznú frekvenciu ručne,
režim Easy Pulse: zvárač nastavuje stredný zvárací prúd. Prístroj si sám automaticky riadi hlavný a základný prúd aj frekvenciu.
TIG Spot
pre nasťahovanie súčastí (2T-režim bez doby nárastu alebo poklesu).

5 pamätí: uloženie dát uprednostňovaných parametrových kriviek (Jobs).

Prípojka pre ručné (obj.č. 095675) alebo nožné (obj.č. 045682) diaľkové ovládanie.

Prístroj je vnútri vybavený špeciálnym ventilačným koridorom (Anti-Dust Ventilation Tunnel), ktorý významne zlepšuje chladenie a zabraňuje znečisteniu elektroniky. Použitím PFC-modulu sa zlepšuje výstupný prúdový výkon. Aj s 16 A-istením ponúka prístroj dlhodobo vysoký zvárací výkon. To je výhodou aj v prípadoch použitia predlžovacích napájacích káblov napríklad na stavbách.
Invertorový zvárací prístroj je vybavený ochrannou elektronikou istenie proti podpätiu a prepätiu, ktorá umožňuje bez problémov pracovať s napájaním elektrocentrálou (min. 7 kW - 8,75kVA).

Technické parametre:

napájanie
istenie
zvárací prúd I2
napätie naprázdno
zaťažovateľ pri 20°C    
rozmery
hmotnosť
230 V
13 A
5 - 200 A (TIG), 10 - 200 A (MMA)
76 V
140 A (60%)
420 x 150 x 310 mm
12 kg

 

Obj. č. 011540

Invertorový zvárací prístroj GYS TIG 200 DC HF FV