PETEC 80150 Prípravok pre odstránenie netesnosti olejových tesnení

PETEC 80150 Prípravok pre odstránenie netesnosti olejových tesnení (2)

Špeciálne aditívum pre všetky motorové, prevodové a strojné oleje pre odstránenie netesností kvôli starnúcom tesnením. Viac informácií

 Na objednávku 
28,56
23,80 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
PETEC
Katalógové číslo:
2801000080150
EAN:
4013558801506

Špeciálny prípravok / aditív pre všetky motorové oleje a strojné oleje pre odstránenie netesností kvôli starnúcom tesnením.
Pri dlhšej prevádzke motorov, prevodoviek, automatických prevodoviek, rozvodoviek, servoriadenie, hydraulických systémov s hydraulickými kvapalinami na báze minerálnych olejov a strojov v priemyselnej oblasti dochádza často ako dôsledok starnutia tesnenie k menšiemu či väčšiemu úniku oleja z týchto agregátov. V mnohých prípadoch môžu byť takéto netesnosti bez väčších nákladov odstránené jednoduchým pridaním prípravku Leck-Stop do oleja netesného agregátu.

- zvyšuje elasticitu stvrdnutých tesnenie a radiálnych tesniacich krúžkov a spôsobuje určitý efekt napúčania, čo obnoví pôvodnú tesniacu schopnosť,
- impregnuje chybná tesnenie,
- viskozita prípravku 13 + 3 s (Ford-pohár, 4 mm tryska)

Aplikácie :
Leck-Stop sa pridáva do oleja utěsňovaného agregátu v množstve zodpovedajúcemu 3% celkovej olejovej náplne. Tzn. napríklad do olejovej náplne 5 l sa pridá 150 ml prípravku Leck-Stop. Následne sa agregát nechať najmenej 20 minút v chode, aby sa prípravok rozptýlil v celkovom množstve oleje a dosiahol oblasti, ktorú má utesniť. V priebehu nasledujúcich 3 prevádzkových hodín zamedzí prípravok väčšinou všetky netesnosti. Odporúča sa asi po 5 prevádzkových hodinách dotiahnuť predpísaným momentom všetky skrutky utěsňovaného agregátu a ten očistiť od olejových nečistôt. Potom bude možné zistiť, či prípravok utesnil všetky netesnosti.
Leck-Stop možno pridať do olejových náplní aj preventívne.

Množstvo: 150 ml nádobka
Obj.č. 80150 (Leck-Stop)