PETEC 83400 Lepidlo na sklá karosérií - 400 ml

PETEC 83400 Lepidlo na sklá karosérií - 400 ml (4)

Jednokomponentná lepiaca a tesniaca hmota na vlepovanie skiel do karosérií pomocou primeru. Viac informácií

 Na objednávku 
8,88
7,40 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
PETEC
Katalógové číslo:
2801000083400
EAN:
4013558834009

Jednozložková, reakciou so vzdušnou vlhkosťou vytvrdzujúci polyuretánová lepiaca a tesniaca hmota na vlepovanie skiel do karosérií s pomocou primeru.

  • inovatívny produkt pre profesionálne autoservisy pre perfektné a rýchle vlepovanie skiel do karosérií automobilov, autobusov, traktorov, vysokozdvižných vozíkov, vagónov atď. (čelných, zadných i bočných), za studena (bez predhriatia) výborne drží sklo krátko po kontakte s lepiacou hmotou, čo je výhodné pri lepení veľkých a ťažkých skiel
  • je veľmi stabilný, má dokonalú odolnosť proti UV-lúčom, vysokú pevnosť na strih i po dlhej dobe
  • má nízku vodivosť, žiadny negatívny vplyv na do skla integrované anténne systémy
  • vhodná pre oceľové aj hliníkové karosérie
  • chráni proti kontaktnej korózii pri hliníkových a pozinkovaných karosériích
  • po vlepenie skla je vozidlo s airbagmi schopné prevádzky po 2 hodinách, bez airbagov po 30 min až 1 h
  • vysoká profesionálna kvalita (Made in Germany)


Parametre:

báza
farba
spôsob vytvrdnutí
doba spracovania
vytvrdnutí
teplota spracovania    
teplotná stabilita
medzné pretiahnutie
1-komponentný polyuretán
čierna
vzdušnou vlhkosťou
20 min
cca 3,5 mm za 24 h
+ 5°C až + 35°C
- 40°C až + 90°C (po dobu 1 hodiny až + 120°C)
cca 700%


Aplikácia:
Lepené plochy musia byť čisté, bez mastnoty, prachu a iných nečistôt. Pre očistenie nového skla a tiež sklá s už nanesenú keramickou vrstvičkou sa odporúča použiť špeciálny čistič PETEC Multi Cleaner (obj.č. 82100). Ten sa nanáša čistou a suchou utierkou a zhruba po 30 - 60 s sa otrie utierkou. Odrezaná pôvodná vrstva lepiacej hmoty, zrezaná najlepšie na hrúbku 1 - 2 mm, sa čistiť nemusí.
Potom sa použije primer PETEC Schwarzprimer (obj.č. 82330). Aplikátorom s plstenou guličkou, vlneným handričkou alebo štetcom sa primer nanáša v tenkej vrstve (film cca 0,05 mm) na čisté sklo (bez akejkoľvek vopred nanesenej vrstvy alebo s keramickou vrstvou) aj na kontaktnú čistú lakovanú plochu karosérie alebo čistý plech karosérie. Potom je nutné cca 10 - 15 minút nechať primer odvetrať.
Na odrezanú lepiacu hmotu alebo na sklo s už aplikovanou vrstvičkou na báze polyuretánu (PU) alebo PVC sa primer nepoužíva. Môže sa ale ako základný predúpravový prostriedok použiť PETEC aktivátory (obj.č. 82230), ktorý sa nanáša handričkou na suchú, čistú lepiacu plochu skla rovnomerne, s ľahkým tlakom, aby sa vytvoril homogénny film. Aktivátor sa nechá aspoň 10 minút zaschnúť. Potom už možno nanášať lepiacu a tesniacu hmotu.
Lepiaca a tesniaca hmota sa nanáša rovnomerne (bez predhriatia) zvisle vedenú ručnou alebo pneumatickou výdajnou pištoľou a to vo forme trojuholníkové húsenice na sklo alebo na osadenie karosérie (v každom prípade rešpektovať údaje výrobcu vozidla pre montáž skiel). Do 10 minút po nanesení hmoty treba sklo nalepiť.

Množstvo: 300 ml hadicový sášok ("šiška")
Obj.č. 83400 (Scheibenkleber) 

Voliteľné príslušenstvo:
PETEC 84502 - náhradná tryska na sáčok / "šišku" s V-výrezom
PETEC 84503 - náhradná tryska na sáčok / "šišku" individuálne k vyrezaniu