Prístroj pre doplňovanie brzdovej kvapaliny Leitenberger UNFB 03

Prístroj pre doplňovanie brzdovej kvapaliny Leitenberger UNFB 03

Prístroj pre doplňovanie brzdovej kvapaliny v rámci jej výmeny pre použitie napr. s prístrojom Leitenberger UN 05. Viac informácií

 Na vyžiadanie 
131,52
109,60 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
Leitenberger
Katalógové číslo:
9900000UNFB03
EAN:
4251712722148

Prístroj pre doplňovanie brzdovej kvapaliny Leitenberger UNFB 03 vysokej kvality (vyrobené v Nemecku) sa používa najmä v rámci výmeny brzdovej kvapaliny automobilu metódou jej odsávania. Problém môže spočívať v tom, že pri takomto odsávaniu môže byť brzdová kvapalina odsatá aj zo zásobnej nádržky brzdovej sústavy automobilu. Ak zásobná nádržka brzdovej kvapaliny nie je pri odsávacom procese priebežne dopĺňaná novú brzdovou kvapalinou, hrozí po jej vyprázdnení vniknutie vzduchu do brzdového systému.
Prístroj, skladajúci sa z merača zásobné nádržky s objemom 1,5 l so závesným háčikom a priehľadné predlžovacie hadice Ø 13 mm dl. 1 m vnútri s ďalšiou tenkou hadičkou Ø 6 mm dl. 1,1 m, bol skonštruovaný preto, aby nebolo treba stav brzdovej kvapaliny v zásobnej nádržke pri výmene stále sledovať a podľa potreby sa do nádržky automaticky dopĺňala. Prístroj sa buď nasadí priamo na zásobnú nádržku alebo sa zavesí na vhodné miesto (napr. na zdvihnutú kapotu) a využije sa predlžovacia hadica s adaptérom. Či už ide o ktorúkoľvek alternatívu, prítok brzdovej kvapaliny sa vždy automaticky zastaví, ak je zásobná nádržka brzdovej kvapaliny vo vozidle naplnená.