Separačný prípravok na ochranu horákov MIG / MAG GYS 041806

Separačný prípravok na ochranu horákov MIG / MAG GYS 041806 (2)

Špeciálny prípravok na ochranu zváracích horákov proti rozstreku pri oblúkovom zváraní metódou MIG / MAG. Viac informácií

 Na objednávku 
3,84
3,20 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
GYS France
Katalógové číslo:
6840000041806
EAN:
3154020041806

Špeciálny prípravok bez silikónu a freónov v spreji 400ml tvorí zmes triglycerínových mastných kyselín. Liek je určený pre ochranu zváracích horákov proti rozstreku pri oblúkovom zváraní metódou MIG / MAG. Pred jeho použitím je nutné z hubice horáka a špičky pomocou vhodných nástrojov (čističe hubíc, čistiace kliešte pre zváračov) mechanicky odstrániť nečistoty a potom na ne nastriekať prípravok. Prípravok aplikujeme v takom množstve, aby sa na povrchu plynovej hubice, držiaku prúdové špičky a prúdové špičky vytvoril súvislý film. Nesmie však dochádzať ku stekaniu prebytočného prípravku z horáka na pracovisko alebo na zváraný predmet. Pri nástreku sa horák nedrží ústím hubice kolmo hore, aby nedošlo k zatečeniu prípravku do otvorov v držiaku prúdovej špičky, ktorými prechádza ochranný plyn a tým k ich upchatiu.
Čiastočne je možné prípravok použiť aj pre ochranu zvarence proti rozstreku zvarového kovu v bezprostrednej blízkosti zvaru. Je nevyhnutné zabrániť, aby na obrobku zostali po ukončení zvárania mastné zvyšky prípravku. Mohlo by to nepriaznivo ovplyvniť kvalitu následných povrchových úprav.