STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS

STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS
  • STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS
  • STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS
  • STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS

Vysoko účinný prístroj s kombinovanou ochranou proti kunám (ultrazvuk + vysoké napätie + svetelné reflexy). Viac informácií

 Na objednávku 
160,56
133,80 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
Norbert Schaub
Katalógové číslo:
6690000007506
EAN:
4022204075062

Vysoko účinný prístroj poskytuje kombinovanú ochranu proti kunám, ktoré často pôsobia značné škody na vozidlách v garážach, v dielňach, na parkoviskách, odstavných plochách atď. Zvlášť nebezpečné a na opravu nákladné sú kunami rozhryzené vodiče elektroinštalácie, brzdové hadičky, hadice chladenia / kúrenia, manžety, klinové remene a ďalšie súčasti automobilov.

Prístroj združuje ultrazvukovú časť (piezo-kalotový reproduktor s uhlom vyžarovania 160° vyžaruje ultrazvukové vlny v rozsahu, ktorý zodpovedá tomu, aký vydávajú určité zvieratá v strachu ako akútny varovný prejav, čo kúnám signalizuje najvyššie nebezpečenstvo), vysokonapäťovú časť (6 kontaktných doštičiek na princípe elektrického ohradníka) a navyše produkuje svetelné reflexy. Celkom vysokonapäťových 6 kontaktných doštičiek sa nabíja pomocou kondenzátora s napätím 250-400 V. Tieto doštičky sú 2-pólové (plus i mínus). V motorovom priestore automobilov sa používa množstvo plastových dielov. Ak je kontaktná doštička len jednopólová, môže sa stať, že kuna stojí na nevodivej podložke, chýba ukostrenie a aj keď sa dotkne doštičky, elektrickou ranu nedstane. U 2-pólovej vysokonapäťovej kontaktnej doštičky sa to stať nemôže. Pri dotyku kuny s doštičkou dôjde vždy k elektrickému šoku zvieraťa, ktorý je veľmi nepríjemný, ale nezabíja ani kunu nezraní. Než sa kondenzátor znova nabije, má kuna dosť času sa vzdialiť. Permanentné údery prúdom, ktoré by pre ňu boli životne nebezpečné, sú ochrannou elektronikou vylúčené. Funkčnosť prístroja signalizuje kontrolka. Ak svieti alebo bliká, je garantovaná jeho plná funkcie, na kontaktných doštičkách je dostatočné napätie a je potrebné sa vyvarovať kontaktu s nimi. Po odpojení prístroja sa na kontaktných doštičkách môže ešte až 3 minúty udržovať vysoké napätie. Nemožno sa ich teda dotýkať alebo je nutné pomocou izolovaného kábla vykonať ich vybitie.

Aplikácie : Prevádzkové napätie 12 V = predurčuje použitie prístroja najmä pre ochranu jednotlivých motorových vozidiel. Inštalácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Základný prístroj sa umiestni na suché miesto do motorového priestoru, nie však na horúce miesto alebo veľmi blízko výfukového potrubia. Prevádzka prístroja je bezúdržbová, len po dlhšom používaní je potrebné očistiť kontaktné doštičky. Po prvom uvedení prístroja do prevádzky je potrebné vyčkať až 5 minút, než sa rozsvieti funkčná kontrolka. Účinnosť tohto kombinovaného prístroja, vyvinutého spoločnosťou Norbert Schaub GmbH (leader na nemeckom trhu), je veľmi vysoká (prakticky 100%) a mnohonásobne v praxi overená. Prístroj kuny nezabijú, ale odpudzuje ich a chráni tak motorové vozidlo pred ich útoky.

 

Parametre :
Prevádzkové napätie: jednosmerné 12-14 V (autobatérie)
Odber prúdu: 17 mA ± 10%
Výstupné napätie: 250-400 V
Prevádzková teplota: -40°C do + 80°C
Istenie: 500 mA F
Frekvencia: 23 kHz ± 2 kHz
Intenzita zvuku: max. 100 dB ± 20%
Balenie: blister

Obj. č. 07506 (STOP & GO Hochspannungsgerät 6 PLUS-MINUS)

STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS STOP & GO Odpudzovač kún pre motorové vozidlá 6 PLUS-MINUS