Ultrazvuková digitálna čistička JP-010S

Ultrazvuková digitálna čistička JP-010S

Čistička s objemom zásobníka 2 l, digitálne ovládanie, časovač aj vyhrievanie. Viac informácií

 Na vyžiadanie 
287,52
239,60 bez DPH
DPH:
20 %
ks
Výrobca:
Genborx
Katalógové číslo:
6810000JP010S
EAN:
8596386511091

Moderná profesionálna mikroprocesorová digitálna ultrazvuková čistička slúži k vysoko kvalitnému, efektívnemu, rýchlemu a navyše veľmi šetrnému čisteniu najrôznejších predmetov, resp. na odstraňovanie nečistôt prilepených na akokoľvek tvarovaných, aj značne členitých predmetoch. V mnohých prípadoch to je tiež jediný spôsob, ako efektívne čistenie alebo odmasťovanie vykonať. A to bez predchádzajúceho kefovanie alebo podobné metódy s možným mechanickým poškodením čistených plôch.

Ultrazvukom s frekvenciou kmitania spravidla okolo 40 kHz v špeciálnej čističke sa vytvára v čistiace kúpeli obrovský počet mikroskopických bubliniek, ktoré ihneď implodujú (tzv. kavitačný jav s tlakovými vlnami) a uvoľnená energia strháva nečistoty z vonkajšieho i vnútorného povrchu čisteného predmetu. Celý proces čistenia je pomerne rýchly. Trvá niekoľko sekúnd až niekoľko minút, čo závisí od druhu znečistenia.

Čistička je vybavená ohrevom čistiaceho média s reguláciou. Ultrazvukové čistenie pri zvýšenej teplote skracuje dobu čistenia a odstránenie nečistôt sa dosiahne efektívnejšie a rýchlejšie. Ako čistiaci médium sa v ultrazvukových čističkách používajú rôzne špeciálne čistiace chemické roztoky, ktoré podporujú kavitáciu, znižujú povrchové napätie vody, významne urýchľujú uvoľňovanie nečistôt atď.

Profesionálna ultrazvuková čistička s objemom vane 2 litre predstavuje najmenší model ucelenej rady. Je vyrobená z nerezovej ocele. Súčasťou čističky je veko a špeciálny vkladací kôš (vyčistené predmety sa nedotýkajú dna vane). Má digitálne ovládanie (digitálny časovač) aj vyhrievanie (regulované 20°C až 80°C).

Profesionálne ultrazvukové čističky sa výborne uplatní v autoservisoch (napr. pre čistenie vstrekovačov, trysiek, súčasťou karburátorov, rôznych autodielov, ložísk, filtrov , striekacích pištolí a pod.), v strojárstve (čistenie nerezových, mosadzných, hliníkových a ďalších dielov apod.), v elektrotechnike, v galvanizovniach, v laboratórnej technike, v klenotníctve, hodinárstve, v optike (čistenie a odmasťovanie skiel a šošoviek), v medicínske technike, v potravinárstve atď.

Parametre:

objem zásobníka:
rozmery vane:
rozmery čističky:
ultrazvukový výkon:  
ohrev:
frekvencia:
hmotnosť:
2 l
150 x 135 x 100 mm
175 x 160 x 210 mm
50 W
50 W
40 kHz
2,2 kg